Marek Krajewski

Wypoczywaj z dobrą książką: noclegi Międzybrodzie
_______  
 

Głowa Minotaura

Edycja specjalna

Breslau, 1 stycznia 1937 roku, kwadrans na piątą rano. Eberhard Mock niespodziewanie dostaje rozkaz poprowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa. Ofiarą jest młoda kobieta - okaleczona, zgwałcona i zabita, jej ciało znaleziono w podrzędnym hotelu, znanym jako miejsce schadzek. Była cudzoziemką, a w jej skromnym bagażu znajdowała się maszyna do pisania z francuskimi znakami. Czy hitlerowskie władze słusznie podejrzewają polityczny charakter zbrodni, przypuszczalnie wymierzonej w III Rzeszę? Jaki związek ze sprawą ma piękna czarnooka kobieta, kilkakrotnie widziana na granicy polsko-niemieckiej? Mock - tym razem w randze kapitana abwery - niechętny nowym porządkom, intrygom gestapo i władzy faszystów, szuka mordercy. Znów jest w swoim żywiole - krąży po pełnych okrucieństwa, przemocy i tajemnic miejscach, spelunkach i zaułkach; ociera się też o mroczny świat wyższych sfer, w którym zdarzają się skandaliczne historie. Dzięki swoim niekonwencjonalnym metodom pracy i przebiegłości trafia na ślad przestępcy, prawdopodobnie jest na tropie seryjnego zabójcy. Losy śledztwa potoczą się jednak bardzo nieoczekiwanie...

Wydawnictwo W.A.B, "Mroczna seria", Warszawa, 2 września 2009
Wydanie II, oprawa twarda, format 12,5x19,5 cm, 344 stron, ISBN 9788374147019

Dżuma w Breslau

Edycja specjalna

Wrocław, lata 20. ubiegłego wieku. Dwie prostytutki przyjmują nietypową ofertę. Wkrótce potem policja znajduje ich zwłoki - podczas schadzki dziewczyny zostały uduszone, a oprawca wyłamał im przednie zęby. Sprawę próbuje rozwikłać nadwachmistrz Mock, znany ze swojej sympatii do kobiet lekkich obyczajów. Niespodziewanie role się odwracają i ścigający staje się ściganym... W tym samym czasie pewien mężczyzna o miętowym oddechu, dając do gazety ogłoszenie z kondolencjami dla rodzin ofiar, usiłuje nawiązać kontakt z potężnym tajnym bractwem. Warunkiem przystąpienia do grupy jest zamordowanie "człowieka-śmiecia" i udowodnienie swojej winy...

Wydawnictwo W.A.B, "Mroczna seria", Warszawa, 16 września 2009
Wydanie III, oprawa twarda, format 12,5x19,5 cm, 256 stron, ISBN 9788374143431

Festung Breslau

Edycja specjalna

Wrocław, wiosna 1945 roku. Sześćdziesięciodwuletni, zawieszony w obowiązkach oficer Eberhard Mock prowadzi prywatne śledztwo w sprawie zabójstwa pasierbicy znanej antyfaszystki. Doświadczony przez życie bohater przemierza bombardowane miasto, nieustannie narażając się na śmierć. Musi wybierać pomiędzy potrzebą wyjaśnienia sprawy a chęcią zapewnienia bezpieczeństwa żonie, pomiędzy ucieczką z Breslau a pozostaniem w mieście.
Festung Breslau to mistrzowsko skonstruowany kryminał, czerpiący z najlepszych tradycji gatunku, niebanalny i zaskakujący. Znakomity język współtworzy zagadkowy nastrój, trzymająca w napięciu intryga powoli odsłania przed czytelnikami swoje tajemnice, postacie są interesujące i niejednoznaczne. Krajewski z niezwykłą dokładnością kreśli obraz dawnego Wrocławia. Tym razem czytelnik prowadzony jest także przez podziemną część miasta, zamienionego przez Niemców w twierdzę.

Wydawnictwo W.A.B, "Mroczna seria", Warszawa, 2 września 2009
Wydanie III, oprawa twarda, format 12,5x19,5 cm, 288 stron, ISBN 978-83-7414-699-9

Widma w mieście Breslau

Edycja specjalna

Wrocław, rok 1919. Na jednej z wysepek w rozlewiskach Odry dwóch gimnazjalistów dokonuje makabrycznego odkrycia. Przybyły na miejsce asystent kryminalny Eberhard Mock odnajduje okrutnie okaleczone ciała czterech mężczyzn, a przy nich adresowaną do siebie tajemniczą notatkę. Ekscentryczny morderca wciąga policję w grę, której stawką jest życie kolejnych ludzi. Policjanci podążają jego tropem w podziemny świat tajnych sekt okultystycznych i sutenerów oferujących bogatym klientom zakazane rozrywki. Tymczasem nieustępliwy, porywczy Mock, prześladowany przez senne koszmary, słabość do alkoholu i pięknych, rudowłosych kobiet, toczy rozpaczliwą walkę z czasem. Wykorzystuje cały swój spryt i doświadczenie, by jak najprędzej powstrzymać krwawy spektakl, którego - nieświadomie - sam jest przyczyną.

Wydawnictwo W.A.B, "Mroczna seria", Warszawa, 19 sierpnia 2009
Wydanie III, oprawa twarda, format 12,5x19,5 cm, 288 stron, ISBN 978-83-7414-698-2

Koniec świata w Breslau

Edycja specjalna

Pełen napięcia thriller psychologiczny, rozgrywający się w fascynującym świecie lat dwudziestych, zaludnionym przez piękne kobiety, zdegenerowanych arystokratów, morfinistów i członków tajemnych sekt. W mrocznych zaułkach Wrocławia, ponurego, przesiąkniętego zbrodnią miasta, grasuje seryjny morderca, którego tropem podąża radca kryminalny Eberhard Mock. Krajewski tworzy misterną intrygę, zręcznie wykorzystując wzory klasycznego kryminału i kreując własny, niesamowity świat.

Wydawnictwo W.A.B, "Mroczna seria", Warszawa, sierpień 2009
Wydanie IV, oprawa twarda, format 12,5x19,5 cm, 320 stron, ISBN 978-83-7414-697-5

Głowa Minotaura
Lwowskie śledztwo Eberharda Mocka
Marek Krajewski

Breslau, 1 stycznia 1937 roku, kwadrans na piątą rano. Eberhard Mock niespodziewanie dostaje rozkaz poprowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa... więcej »

Wydawnictwo W.A.B, "Mroczna seria"
format 12,3x19,5 cm, oprawa miękka (skrzydełka), ISBN 978-83-7414-580-0

Róże cmentarne
Marek Krajewski, Mariusz Czubaj

Nadkomisarz Pater powraca w kolejnym kryminale spółki Krajewski i Czubaj. Doskonale skonstruowana fabuła i rozwijająca się w zaskakującym tempie akcja gwarantują znakomitą lekturę, od której nie będzie można się oderwać... więcej »

Wydawnictwo W.A.B, "Mroczna seria"
format 12,3x19,5 cm, oprawa miękka (skrzydełka), ISBN 978-83-7414-551-0

Aleja samobójców
Marek Krajewski, Mariusz Czubaj

Świetnie skonstruowana fabuła i intrygujący styl sprawiają, że debiut spółki Krajewski i Czubaj wypada znakomicie. Przekonaj się, co o ciemnej stronie współczesnej Polski mają do powiedzenia najwybitniejszy dziś w kraju twórca powieści kryminalnych i znakomity znawca tego gatunku... więcej »

Wydawnictwo W.A.B, "Mroczna seria"
format 12,3x19,5 cm, oprawa miękka (skrzydełka), ISBN 978-83-7414-380-6

Dżuma w Breslau
Marek Krajewski

Eberhard Mock powraca. Bohater kultowego już cyklu kryminałów Marka Krajewskiego jeszcze raz zmierzy się z mrocznymi tajemnicami dawnego Breslau... więcej »

Wydawnictwo W.A.B, "Mroczna seria", Warszawa, październik 2007
Wydanie I, format 12,3x19,5 cm, 264 stron, oprawa miękka, ISBN 978-83-7414-343-1

Festung Breslau
Marek Krajewski

Mistrzowsko skonstruowany kryminał, czerpiący z najlepszych tradycji gatunku, niebanalny i zaskakujący. Znakomity język współtworzy zagadkowy nastrój, trzymająca w napięciu intryga powoli odsłania przed czytelnikami swoje tajemnice, postacie są interesujące i niejednoznaczne... więcej »

Wydawnictwo W.A.B, "Mroczna seria", Warszawa, sierpień 2006
Wydanie I, format 12,5x19,5 cm, 288 stron, oprawa miękka (skrzydełka), ISBN 83-7414-210-3

Widma w mieście Breslau
Marek Krajewski

Mroczny, pełen napięcia i grozy thriller Marka Krajewskiego opisuje wydarzenia o osiem lat poprzedzające akcję uznanego za najlepszy polski kryminał 2003 roku "Końca świata w Breslau". Podobnie jak tamten, wiernie,
w najdrobniejszych szczegółach odtwarza wizerunek przedwojennego Wrocławia... więcej »

Wydawnictwo W.A.B, "Mroczna seria", Warszawa, sierpień 2005
Wydanie I, format 12,5x19,5 cm, 288 stron, oprawa miękka (skrzydełka), ISBN 83-7414-115-8

Koniec świata w Breslau
Marek Krajewski

Pełen napięcia thriller psychologiczny, rozgrywający się w fascynującym świecie lat dwudziestych, zaludnionym przez piękne kobiety, zdegenerowanych arystokratów, morfinistów i członków tajemnych sekt.
W mrocznych zaułkach Wrocławia... więcej »

Wydawnictwo W.A.B, "Mroczna seria", Warszawa, wrzesień 2003
Wydanie I, format 12,5x19,5 cm, 320 stron, oprawa miękka, ISBN 83-89291-65-7

Śmierć w Breslau
Marek Krajewski

"Śmierć w Breslau" łączy w sobie elementy czarnego kryminału i horroru. Akcja tej powieści toczy się w bardzo dokładeni zarysowanych realiach historycznych i topograficznych międzywojennego Wrocławia. Makabryczny mord dokonany na młodej wrocławskiej arystokratce jest ponurą zagadką, którą usiłuje rozwiązać dwóch policjantów.

Wydawnictwo Dolnośląskie, Październik 2005
Wydanie I, format 140x205 mm, 210 stron, ISBN 83-7384-425-2

 

Zagraniczne wydania książek autora:

  • Prawa do wydania "Końca świata w Breslau" a także "Widm w mieście Breslau" zakupiło niemieckie wydawnictwo DTV. Książki ukażą się w 2006 i 2007 roku.
  • Prawa do wydania całego cyklu o książek o Breslau zakupił także holenderski dom wydawniczy Van Gennep.
  • " Koniec świata w Breslau" wkrótce ukaże się również w Rosji nakładem wydawnictwa Azbuka.


Zobacz też:

zagraniczne wydania
książek autora
© 2008 marekkrajewski.pl_